Sofa do salonu: powody, dla których powinnaś pokochać szarą sofę

Szara kanapa to mebel wypoczynkowy najchętniej wybierany przez Polaków. Powodów jest kilka, m.in. uniwersalna barwa pasująca do różnych stylów czy szeroki wybór form.  Ponadto szara sofa jest też solidna i odporna na zabrudzenia.  Ponadto szarość dobrze wpływa na nastrój: wycisza i relaksuje , wprowadza nowoczesny klimat.

Określenia „szara sofa” i „szara kanapa” stosuje się właściwie wymiennie. Jednak wiele osób traktuję kanapę jako rodzaj wersalki, czyli mebla do spania (po rozłożeniu). Sofy zaś nie zawsze mają taką funkcję.

Najpopularniejsza szara sofa to taka, której design oparty jest na prostych bryłach,  wyposażona jest w wygodne oparcia, zagłówki i podłokietniki.

Szara sofa na niskich, niemal niewidocznych nóżkach doskonale prezentuje się zwłaszcza w większym salonie. Do mniejszego pokoju dziennego warto wybrać szarą sofę na wysokich nóżkach, np. drewnianych i skośnych  w stylu lat 50. i 60

Jeśli często przyjmujemy gości, w salonie doskonale sprawdzi się szara sofa z funkcją spania. Warto od razu wybrać model z pojemnikiem na pościel, w którym przechowamy prześcieradła, poszewki, poduszki i kołdrę dla odwiedzających.

Do nowoczesnych salonów najczęściej wybiera się szare sofy gładkie, podczas gdy miłośnicy klasycznych rozwiązań decydują się na sofy pikowane. Pikowaną sofę wstawmy do mieszkania nowoczesnego, a gładką – do klasycznego.