Czym charakteryzują się meble tradycyjne, a czym nowoczesne?

Wybór odpowiedniego stylu powinien iść w parze wraz z wykończeniem całego pomieszczenia – oświetleniem oraz wszelkimi dodatkami. Przy wyborze konkretnego kierunku powinniśmy kierować się osobistymi preferencjami i gustem. Jeśli lubimy minimalizm i prostotę, z pewnością bardziej odnajdziemy się w stylistyce nowoczesnej. Jednak wbrew pozorom łatwiej zaaranżować klasyczne wnętrze.

Meble nowoczesne

to minimalizm oraz prosta forma. Brak tu miejsca dla jakichkolwiek zdobień, bogatych wykończeń czy stylowych nóżek. Nowoczesne meble charakteryzują się prostymi kształtami i liniami. Proste, eleganckie, oszczędne w formie. Często wyróżniają się zdecydowanym kolorem oraz oryginalnym, futurystycznym kształtem. Minimalna ilość zabudowań wnęk nadaje wnętrzom nowy wymiar. Plastik, metal, rzadko drewno nadają pomieszczeniom zimny wyraz.  I właśnie o to chodzi. Minimalizm, prostota, przestrzeń, futurystyczne formy.

Nowoczesne meble są również funkcjonalne. Wygoda i użyteczność jest tu podstawą. Nic nie istnieje dla ozdoby. Każda część mebli jest optymalnie dobrana do potrzeb człowieka. Jeden mebel może służyć jako kanapa, miejsce do oglądania TV oraz do pracy. Meble nowoczesne charakteryzują się prostą formą, czasem również bardzo designerskim wykończeniem. Mogą być wykończone zarówno w drewnie jak i w różnego rodzaju płytach, często lakierowanych. Można powiedzieć, że meble w tej formie zmieniają się wraz z otaczającym nas światem. Nie ma jakiegoś konkretnego, stałego trendu ale zawsze bogactwo kolorów i bardzo prostą formę oraz minimalizm.

Meble tradycyjne

klasyczne meble są często masywne, stabilne i bardzo trwałe – dzięki czemu mogą przetrwać w domu wiele lat. Czym jeszcze charakteryzują się meble tradycyjne? Nie mają nowoczesnych kształtów,  są symetryczne i posiadają wyważone proporcje. Wykonane przeważnie z litego drewna , bogato zdobione. Często ich fronty oraz cokoły są frezowane, posiadają kunsztowne detale lub profilowane płyciny.

Klasyczne meble charakteryzują się „bogatszym” wykończeniem i tradycyjnym wykonaniem. Ich wygląd wzbogacają często zdobione uchwyty oraz fazowane szkło, jak również rzeźbione nogi. Pomieszczenia z meblami klasycznymi są najczęściej  bardziej przytulne, niż te nowoczesne.