Jak wybrać meble do nowoczesnego mieszkania

Meble do nowoczesnego mieszkania

Ma być prosto, przejrzyście, przestrzennie, bez zbędnych dekoracji, a zarazem ciekawie i funkcjonalnie . To podstawowe cechy stylu nowoczesnego . Ponadto prostota , mało kolorów. Jak to wszystko osiągnąć w całym mieszkaniu, podpowiadamy w dalszej części artykułu:

Nowoczesne meble do salonu

W wystroju salonu , zamiast misternego dekoru i ornamentów, dominują linie proste, a także mało skomplikowane figury geometryczne: koła i prostokąty. Nie może być dużo koloru , cały wystrój zaś powinien tworzyć stonowaną, przejrzystą całość.

Ponieważ styl nowoczesny to dużo światła i otwarte przestrzenie, nie stosujemy zbędne elementy wystroju. Rolę zdobniczą przejmuje np. wysokiej jakości blat komody czy stolika kawowego, a nie drobiazgi, które na nich mogłyby się znaleźć. Aby wnętrze zyskało więcej przestrzeni, w stylu nowoczesnym preferuje się łączenie jadalni z salonem lub innych pomieszczeń

Zobacz obraz źródłowy
Zobacz obraz źródłowy

Nowoczesne meble w kuchni

Kuchnie w stylu nowoczesnym zachowują wyżej wymienione wymogi tego stylu – aranżacja tworzy stonowana przejrzystą całość. W nowoczesnej kuchni powinniśmy ograniczyć się do dwóch lub trzech kolorów.

Najważniejszą cechą nowoczesnej kuchni jest jej funkcjonalność, która w tym przypadku jest naprawdę imponująca – nowoczesne systemy przechowywania oraz innowacyjne urządzenia zapewniające komfort pracy.

Charakterystyczna jest również zabudowa wszystkich urządzeń AGD co nadaje schludności i stanowi nowoczesny wymiar estetyki wnętrza. Zabudowie podlega już nie tylko piekarnik czy lodówka, ale także pozostałe sprzęty, takie jak mikrofalówka czy kawiarka. Zabudowany może zostać również okap, który wbudowany w górną szafkę, będzie niemal niewidoczny.

Często stosowanym rozwiązaniem w kuchni nowoczesnej jest piekarnik zabudowany nad blatem (na wysokości ok 90 cm). Jest to bardzo wygodne, ponieważ nie musimy się schylać, a jednocześnie posiadamy łatwy dostęp i widok na przygotowywaną potrawę.

Dopełnieniem całości w kuchni nowoczesnej jest oświetlenie LEDowe. Delikatne światło oświetlające blaty, szklane półki czy efektowną grafikę na ścianie nada każdej kuchni odpowiedniego charakteru.

Zobacz obraz źródłowy
KUCHNIA - zdjęcie od AM BUTOR ARCHITEKCI