Jak dobrać stolik kawowy do wypoczynku i stylu wnętrza?

Komfortowa kanapa i podręczny stolik, na który możemy odstawić filiżankę z kawą lub odłożyć książkę to zestaw, który pozwala na stworzenie w salonie funkcjonalnego kącika wypoczynkowego. Dopasowanie do siebie sofy lub narożnika i stolika kawowego, wbrew pozorom, nie jest łatwym zadaniem. Musimy wziąć pod uwagę zarówno wymiary stolika (zwłaszcza wysokość), jak i jego estetykę i styl.

Jak dobrać stolik kawowy do wypoczynku – wymiary stolika

Nie możemy też zapominać o tym, ilu jest domowników i jaki tryb życia prowadzą. Jeśli dużo czasu spędzamy na sofie, czytamy sporo książek i gazet, mamy kilka pilotów – potrzebujemy na pewno większej powierzchni blatu. Jeśli salon należy do singla albo bezdzietnej pary, która tylko od czasu do czasu zasiada na kanapie, wystarczy niewielki stolik lub nawet puf z twardą nawierzchnią.

 

Jak dobrać stolik – styl i kolorystyka

Ważne jest też dopasowanie stylistyczne stolika do sofy i stylu wnętrza . Inny stolik dobierzemy do klasycznych form mebli wypoczynkowych, inny do salonu w stylu glamour. Zupełnie inny stolik kawowy  będzie we wnętrzu w stylu loft lub skandynawskim. Jeśli dodatkowo poszukujemy miejsca do przechowywania drobiazgów, warto poszukać stolika z dodatkowymi półkami i schowkami.