Meble do twojej garderoby

Garderoba na ciuchy

Garderobę może mieć każdy. Nawet niewielkie pomieszczenie można ciekawie zaaranżować w niemal królewskim stylu, zyskując domową garderobę i oszczędzając w ten sposób na przestrzeni w innych częściach domu. W urządzaniu liczy się głównie funkcjonalność, pomysłowość i logika, a wtedy nawet najmniejsza, ale dobrze urządzona szafa, może stać się dla nas najpiękniejszą garderobą.

Zobacz obraz źródłowy

Rozkład modułów, ich konfiguracja

Jeśli dysponujemy osobnym wnętrzem, to z pewnością mamy ułatwione zadanie, bo wystarczy je odpowiednio zaaranżować. Często garderoba powstaje poprzez wydzielenie pewnej powierzchni z przestrzeni jakiegoś pokoju, pomieszczenia przejściowego lub po prostu w szafie. W obu przypadkach najlepiej zrobić listę rzeczy, które chcemy w niej przechowywać oraz spisać czekiwania i najważniejsze potrzeby. Dzięki powstałej liście łatwiej nam będzie zaaranżować garderobę. Kształt oraz rozmiar pomieszczenia mają istotny wpływ na to, jak będzie wyglądała garderoba, bowiem one wpływają na rozkład modułów oraz ich konfigurację. Garderoba najczęściej budowana jest na planie kwadratu, prostokąta lub „L”. Każde     z tych rozwiązań ułatwia korzystanie z garderoby, jeśli przemyślimy jego rozkład, ustawienie i dobór odpowiednich akcesoriów.

Garderoba Komandor w systemie Orto

Garderoba wydzielona z sypialni za pomocą drzwi przesuwnych

Garderoba na wymiar wydzielona z sypialni

Urządzając garderobę należy zadbać o dobrą wentylację miejsca, aby przechowywane w niej rzeczy nie przechodziły domowymi zapachami, czy wilgocią. Dlatego nie aranżujmy garderoby w pobliżu kuchni, to nie jest dobre rozwiązanie. Jeśli mamy dużą sypialnię aby wydzielić w niej garderobę, to warto to zrobić. Usytuowanie garderoby w pobliżu sypialni to jej naturalna lokalizacja.

Doskonale na garderobę nadaje się szafa wnękowa na wymiar w sypialni czy w przedpokoju. Może przeistoczyć się w funkcjonalny mebel, który będzie dla nas pełnił rolę garderoby.

Zobacz obraz źródłowy

 

Garderoba na poddaszu

Bardzo często garderoba usytuowana jest na poddaszu. Strefa pod skosami, która nie zawsze pozwala na urządzenie klasycznego pokoju, doskonale sprawdzi się jako miejsce na garderobę.

Zobacz obraz źródłowy

 

Wykorzystajmy atut takich pomieszczen  w postaci skosów i niskich sufitów do ulokowania regałów, półek, drążków czy innych wieszaków. To dzięki meblom wykonanym na dowolny wymiar, bardzo dokładnie dopasujemy ich gabaryty do architektury wnętrza.