Kanapa do małego salonu – jaką wybrać?

Kanapa do małego salonu

Małe salony są dość trudne do zaaranżowania. Umiejętnie należy połączyć kwestię dekoracyjną z funkcjonalnością pomieszczenia. Mały metraż salonu nie pozostawia zbyt wielkiego pola do manewru, jeżeli jednak dobrze zaplanujemy całą przestrzeń to możemy osiągnąć całkiem niezłe efekty.  Dobrze dobrane meble, sprawią, że niewielki pokój dzienny będzie wydawał się przestronniejszy. Najważniejszym meblem w salonie jest niewątpliwie kanapa. To ona stoi w centralnym miejscu i na niej toczy się życie rodzinne.

Kanapa do małego salonu – jak idealnie dopasować?

Do małego metrażu warto wybrać taki rodzaj sofy, która będzie spełniać kilka funkcji. Najlepiej jest, aby nie była tylko meblem do wypoczynku, ale również by mogła się zamienić w wygodne łóżko. Kanapa rozkładana będzie niezastąpiona wówczas, kiedy pojawią się niezapowiedziani goście. Dodatkowo, jeśli jest ona wyposażona w pojemnik na bieliznę, zyskamy dodatkowe miejsce do przechowywania pościeli lub innych przydatnych rzeczy. Na co jeszcze, należy zwrócić uwagę przy wyborze kanapy, tak aby spełniała wszystkie funkcje użytkowe, a nie zajmowała dużo miejsca.

Przy wyborze kanapy do niewielkiego pokoju ważną kwestią są nie tylko jej wymiary, ale również kolor. Ciemne obicie sprawia, że wnętrze wygląda ciężko. Dlatego lepiej wybrać jasne meble. Dodatkowo jeszcze, jeżeli ściany są jasnego koloru to sofa idealnie wtopi się w tło i nie będzie optycznie zagracała salonu. Ponadto rozświetli małe wnętrze, doda mu blasku oraz dodatkowych centymetrów.  Do małego salonu, warto również wybrać kanapy na wysokich nóżkach, ponieważ sprawiają wrażenie lżejszych, dzięki temu lepiej będą się prezentowały w niedużym pomieszczeniu.

Wiele modeli kanap, dostępnych obecnie na rynku posiada funkcjonalne rozwiązania, jak możliwość rozłożenia i zagwarantowania miejsca do spania, posiadają także drewniane podłokietniki, które stwarzają miejsce do pracy oraz schowki w szerokich podłokietnikach. Do małych salonów można też wybrać tak zwany tapczan-półkę w bardzo nowoczesnej formie. Innym dobrym rozwiązaniem jest modułowa sofa, która pozwala na dowolność aranżacji.

Taki model składa się z kilku mniejszych, niescalonych ze sobą części. Można je w ten sposób zestawiać, rozsuwać i układać według własnych potrzeb. Dzięki temu modułowa kanapa może zamienić się w kilka foteli, jedną sofę bądź w wygodne łóżko. Wielu producentów oferuje pojedyncze elementy, które można dowolnie ustawiać, a w razie potrzeby dokupywać.

W małych pomieszczeniach idealnie sprawdzi się także narożnik ze schowkiem na pościel. Pozwala on zyskać dużo miejsca do wypoczynku i do spania. Ponadto wypełni często trudny do zagospodarowania kąt salonu.  Najważniejsze jest jednak to, żeby wybrać taki model, który nie tylko będzie zdobił nasz pokój dzienny, ale także służył swoją funkcjonalnością i praktycznością w codziennym życiu. Należy dobrać mebel według swoich potrzeb i upodobań, dzięki temu można będzie cieszyć się przytulnym wnętrzem przez wiele lat.

 

1 comment

Comments are closed.