Funkcjonalne sofy składane

Funkcjonalne sofy składane

Funkcjonalne sofy rozkładane


Rozkładana sofa tapicerowana to uniwersalny mebel dostępny w wielu kolorach, rozmiarach i modelach. Klasyczne sofy tapicerowane dla dwóch osób, a także większe modele, na których spokojnie zmieści się kilka osób.

Sofy składane posiadają duży pojemnik na pościel oraz funkcję spania. Dzięki temu nawet w niewielkim mieszkaniu zyskasz dodatkowy nocleg dla gości w salonie. Dwuosobowa sofa ze stylową tapicerką sprawdzi się również jako miejsce do relaksu, czytania książek, czy odrabiania lekcji w pokoju dziecka lub sypialni.


Tapicerowana sofa czy narożnik 


Rozkładane sofy tapicerowane są częściej wybierane niż narożniki przez właścicieli niewielkich mieszkań. Rozkładany narożnik może zająć cały pokój dzienny, w przeciwieństwie do sofy. Tapicerowana sofa nada oryginalnego charakteru nawet w przypadku minimalistycznego wystroju pomieszczenia. Z kolei narożnik przeznaczony dla 4-6 osób zdecydowanie lepiej sprawdzi się w domu z wysokimi sufitami i przestronnymi pokojami. Ponieważ sofy są tapicerowane w wybranej przez Ciebie tkaniny z łatwością dopasujesz ich wygląd do wystroju Twojego mieszkania.

 

Systemy zastosowane w sofach

Sofy z funkcją spania mają system rozkładania tzw. automat DL-ka. W siedzisku sofy zastosowano wychylny podnośnik sprężynowy, kładzione oparcie, pojemnik na pościel.  Materac na sprężynach falistych. Występują sofy z funkcją relax to znaczy z regulowaną wysokością podłokietników.  Opisane rozwiązania konstrukcyjne zapewniają komfort i wygodę użytkowania.