Skórzane wypoczynki – przegląd najnowszych modeli

Wypoczynek z naturalnej skóry to luksus i elegancja.  Jednym z najciekawszych trendów obowiązujących w tym sezonie w urządzaniu wnętrz jest kontrastowe łączenie jasnych kolorów  pomieszczeń z ciemnymi barwami obicia skórzanego wypoczynku – sofy , fotela narożnika. Gdy salon jest przepełniony białymi czy kremowymi meblami i dodatkami, postaw na sofę lub narożnik utrzymane w dominujących, nasyconych kolorach. Może być to odcień ciemnobrązowy, pomarańczowy, grafitowy, a nawet czarny.

Minimalistyczna sofa

Obok pięknej kolorystki, w meblach tych znajdziesz niezwykle komfortowe i eleganckie, szerokie oparcia oraz wysokie poduszki. Z jednej strony skromność skórzanych wypoczynków podkreślają proste, surowe linie, z drugiej to jakość i elegancja tożsama z najwyższej jakości skórą obiciową oraz stylowymi przeszyciami.
Świetlista elegancja skórzanych wypoczynków
Gdy Twój dom utrzymany jest w ciemnych barwach, wybierz zaokrąglony narożnik w jasnych, szarych lub beżowych kolorach, który wniesie do wnętrza światło i doda salonowi blasku. Taki mebel to mocny akcent we wnętrzu, nierzadko – jego centralny, wyróżniający się punkt. Działa tak nie tylko świetlista barwa, ale także kształt – w literę L lub rozłożyste U. Dodatkową rolę w skórzanym wypoczynku pełni wykończenie – eleganckie, pikowane siedziska, asymetryczne oparcia oraz odcięte od całości, za to szalenie wygodne, regulowane zagłówki.

Rozłożysty narożnik

Industrialna surowość w skórzanych wypoczynkach
We wnętrzu industrialnym, o surowym wykończeniu, nie może zabraknąć sofy i fotela o wyraźnych, zdecydowanych kształtach. To nonszalancja wyrażona perfekcyjnym wykończeniem ze skóry naturalnej z dekoracyjną kedrą lub szwem otwartym. W takim meblu styl spotyka się z indywidualizmem, a tradycyjna miłość do klasyki – z nowoczesnym minimalizmem.

Industrialny fotel

W skórzanych wypoczynkach utrzymanych w stylizacji industrialnej znajdziesz wygodę, a także proporcjonalność. Mimo swojej surowej formy, to meble niezwykle prestiżowe i eleganckie.
Styl industrialny możesz przenieść także do sypialni, decydując się na łóżko obite naturalną, miodowo-brązową skórą. Szerokie, niezwykle komfortowe, dla spokojnego snu domowników, choć jego zaletą jest nie tylko wygoda. To bowiem niepowtarzalny szyk oraz luksus ukryte w wykończeniu oraz solidnym wykonaniu. Bez wątpienia to mebel, który będzie cieszyć przez długie lata.

Ponadczasowy chesterfield

Chesterfield to ikona meblarstwa. W tym skórzanym wypoczynku znajdziesz symetryczną konsekwencję, a także masywność i siłę. Ten długowieczny design ukształtował się już w XVIII wieku, a jego cechami są liczne pikowania na oparciach oraz podłokietnikach. Walorami sofy chesterfield jest komfort podczas siedzenia, a jednocześnie elegancja i reprezentacyjny wygląd pasujący do najbardziej luksusowych wnętrz. Efekt, jaki daje cieniowana, ciemnoruda skóra naturalna jest nie do podrobienia.