Meble w twoim ogrodzie

Meble w twoim ogrodzie
Tarasy ogrodowe - meble ogrodowe MILANO II ROYAL SZARY

Dobrze dobrane meble spowodują, że ogród stanie się miejscem letniego i wiosennego relaksu na świeżym powietrzu. Wyposażony w odpowiednie meble ogród czy taras może być osobistą czytelnią czy też słoneczną kawiarnią, urządzoną według własnego gustu.
Mogą to być meble, które będą w czasie całego sezonu znajdowały się w ogrodzie, tak by można było wypić przy nich poranną kawę czy zjeść podwieczorek z rodziną albo sprzęty używane jedynie okazjonalnie, np. podczas biesiad czy spotkań ze znajomymi.

Styl mebli ogrodowych

  • meble w stylu klasycznym, wykorzystującym naturalne materiały i proste, ale też eleganckie i ponadczasowe formy wykonane z mało przetworzonych naturalnych materiałów takich jak drewno, rattan czy wiklina.
  • meble w stylu nowoczesnym z nowoczesnych materiałów, odważne formy i ciekawe rozwiązania. To meble o prostych geometrycznych kształtach, wielobarwne, z modnych materiałów m.in. szkła, metalu, uszlachetnionych tworzyw sztucznych.

Meble ogrodowe – podział ze względu na funkcję

Meble grodowe to nie tylko stół i krzesła. Można wybrać, różnej wielkości i szerokości siedziska , ławy, krzesła, leżanki, leżaki, hamaki. Często z praktycznymi i pojemnymi skrzyniami, w których możemy schować poduszki czy koce. Mogą to być meble, które będą w czasie całego sezonu znajdowały się w ogrodzie, tak by można było wypić przy nich poranną kawę czy zjeść podwieczorek z rodziną. Znajdziemy tu też sprzęty używane jedynie okazjonalnie, np. podczas biesiad czy spotkań ze znajomymi:

Krzesła ogrodowe – to elementy zarówno stałe, jak i rozkładane czy narożne. Zwykle mają niewielkie rozmiary, rzadziej mają podpórki pod ręce. Nadają się, również na balkony czy małe tarasy.

Fotele – stabilne, pozycyjne. Często mają oparcie na łokcie. Są wygodne – nadają się więc zarówno do siedzenia przy stole, jak i do relaksu w zaciszu własnego ogrodu. Występują w różnych kształtach i z różnych materiałów.

Stoły – dostępne są stoły okrągłe lub prostokątne. Można wybrać zarówno niewielkie balkonowe stoliki, jak i te rozległe, dla dużych rodzin. Do wyboru mamy też stoły rozkładane, które pozwalają regulować rozmiar blatu i dobrać go do liczby przybyłych gości. Blaty stołów bywają wykonane zarówna ze szkła, ceramiki (np. mozaika w stylu marokańskim), jak i z kamienia, drewna, tworzyw sztucznych czy metalu.

Sofy i leżanki ogrodowe umożliwiają wygodne opalanie się, czytanie ulubionych książek czy prasy. Często mają podłokietniki oraz regulowany poziom nachylenia, przez co pozwalają wybrać najwygodniejszą pozycję. Bywają aluminiowe, rattanowe lub z uszlachetnionych tworzyw. Składane, wielopozycyjne leżaki czy leżanki, sprawdzają się szczególnie w ogrodzie z basenem czy oczkiem wodnym

Huśtawki ogrodowe – można wybrać zarówno te proste, jak i bardziej eleganckie, z zadaszeniem czy moskitierą. Mogą być wykonane z różnych tkanin i materiałów (drewna, metalu czy tworzywa). Bywają sprzedawane w zestawach z poduszkami i dopasowanymi do danego modelu narzutami.

Stylowe dodatki

Ważną częścią wizji ogrodu idealnego są odpowiednie dodatki. Mało znaczące elementy sprawiają, że aranżacja jest spójna i dopieszczona w najmniejszych szczegółach. Nie może zabraknąć ozdobnych donic, oświetlenia subtelnie rozjaśniającego przestrzeń, nowoczesnego grilla, parasola ogrodowego zapewniającego kojący cień i skrzyni, która pomieści drobne narzędzia ogrodnicze, poduszki i dziecięce zabawki. Ciekawą nowinką architektoniczną są minimalistyczne pergole zbudowane z aluminiowych profili.