To ta część domu, która zwykle pozostaje stosunkowo niewielka i nieustawna. Przedpokój najczęściej jest długi i wąski, albo w kwadracie o niedużych wymiarach. Po drugie, przedpokój nie posiada okien, więc trzeba próbować rozjaśnić go, stosując sztuczki aranżacyjne. Po trzecie, z przedpokoju widać często inne części mieszkania, więc należy urządzić go w taki sposób, by stanowił harmonijną całość z pozostałymi pomieszczeniami. Jednocześnie musi też być bardzo funkcjonalny, a jego wyposażenie powinno być trwałe i niezawodne.
Dobrze dobrana szafa może stanowić niebanalną ozdobę wnętrza. Jeśli zamówimy wykonanie szafy na wymiar, możemy dowolnie zaprojektować jej drzwi, umieszczając na nich czy to ulubione napisy, zdjęcie, wszelkiego rodzaju ozdoby, czy też lustro. Będzie to stanowiło niebanalną ozdobę naszego przedpokoju.
Kolejną pozycją obowiązkową przedpokoju są szafki na buty oraz wieszaki na ubrania. Starajmy się, aby w miarę możliwości pasowały one do całości pomieszczenia. Dobrze dobrane elementy czynią pomieszczenie atrakcyjnym dla oka.
W przedpokoju dobrze sprawdzi się również stolik i krzesło lub ławeczka. Dzięki temu łatwiej będzie nam zmieniać obuwie. Na stoliku położymy klucze torebkę , a także torbę z zakupami i swobodnie zdejmiemy kurtkę.
Ważnym elementem przedpokoju jest również lustro – aby pokazywało całą sylwetkę. Najwygodniej jest bowiem ubierać się widząc się w całej okazałości. Warto w przedpokoju umieścić także stojak na parasole, który jest szczególnie przydatny w okresie jesienno-zimowym.
Nawet niewielką przestrzeń przedpokoju dobrze jest wykorzystać do maksimum. Pomogą w tym wszelkiego rodzaju schowki (alternatywa dla szafek na buty czy wieszaków), w których zmieści się odzież po minionym sezonie, sprzęt sportowy, czy walizki. Jeśli przedpokój jest wysoki można zaprojektować pawlacze lub półki.