Wiklina w Kuchni – Gwarancja Niepowtarzalnego Klimatu.

Meble wiklinowe w kuchni

Wiklina w Kuchni – Gwarancja Niepowtarzalnego Klimatu.

wiklina w kuchni

Kuchnia to serce każdego domu. I nie ważne czy jest to duża kuchnia mieszcząca wyspę i stół, czy mała kuchnia w wieżowcu. Jest to miejsce magiczne, pachnące kawą o poranku, przyprawami i ziołami. To tu prowadzimy codzienne rozmowy, te o wszystkim i o niczym, to tu rozwiązujemy swoje problemy a mamy spędzają czas z dziećmi piekąc ciasteczka i ucierając pyszne kremy.

Przytulność, ciepło i swojskość.

Czy można sprawić, aby kuchnia, która wydaje ci się być bardzo zimna wręcz kliniczna nabrała przytulności?

wiklinowe dekoracjeOczywiście że tak. Z pomocą z pewnością przyjdzie nam wiklina. Wiklina to surowiec naturalny, ekologiczny. Polskie plecionkarstwo on pewnego czasu zdobywa coraz większe rzesze zwolenników. Po ogrodzie i salonie wiklina z powodzeniem zadomowiła się w sercu naszych domów, gdzie prezentuje się niezwykle oryginalnie i stylowo.

Doskonale komponuje się w różnych aranżacjach. Nie ważne czy nasza kuchnia urządzona jest w stylu retro, klasycznym czy minimalistycznym. Dzięki wiklinie nabierze ona niezwykłego charakteru ciepła i przytulności nie mając negatywnego wpływu na pierwotny design.

Wiklinowy stół czy krzesła to doskonałe rozwiązanie, jeżeli nie planujemy zakupu ciężkiego drewnianego zestawu. Można również połączyć wiklinę z drewnem. Takie nietuzinkowe kombo sprawdzi się w przypadku krzeseł, w których możemy zastosować wiklinowe oparcia.wiklinowe maty

Chcąc delikatnie podkreślić charakter kuchni zdecydujmy się na wiklinowe osłonki na donice, w które pięknie wyeksponują zioła oraz kwiaty. Wyplecione maty ogrzeją surowość stołu a świeże owoce ułożone w koszu lub na tacy zaproszą nas, aby do niego zasiąść.

Niezwykle stylowe, będące ostatnim hitem są wiklinowe lampy które w połączeniu z żarówką o ciepłym, żółtym świetle idealnie komponują się z jasnymi meblami i drewnianą podłogą. Bardzo popularne wyplatane z wikliny są szuflady i wnętrza szafek. Nadają one kuchni niezwykłej lekkości wprowadzając jednocześnie do niej swoiste arcydzieła.

Każdy wyrób z wikliny to ręczna praca prawdziwych artystów, niepowtarzalność wzorów. W dzisiejszym pędzącym świecie warto wprowadzić do naszego domu chociażby małą namiastkę tradycji, organiczności, naturalności.  W dobie masowej produkcji to prawdziwa wartość.

Ważne dodatki i akcesoria.

wiklina w kuchniCałą aranżacje dopełnią drobne elementy dekoracyjne będące jednocześnie w codziennym użytkowaniu. Mowa tu o wiklinowych chlebakach, dzięki którym pieczywo zachowa świeżość na dłużej, misach na owoce, tacach służących do serwowania przekąsek i napojów, koszom na sztućce, dzięki którym uporządkujemy szuflady, koszykach na butelki, które pięknie będą prezentować wino, lub oleje i smakowe oliwy.

wiklina w kuchniMisternie plecione kufry i kosze wiklinowe to doskonałe rozwiązanie na stylowe przechowywanie przedmiotów, które używane są rzadziej np. obrusy oraz inne akcesoria kuchenne i dodatki.

Oprócz charakteru oraz wysokich walorów estetycznych wiklina charakteryzuje się trwałością. Raz kupiony produkt z pewnością będzie dobrze nam służył przez kolejne lata co równie ważne nie zrujnuje naszego budżetu.

Warto wiedzieć, iż wiklina to polski surowiec. Wszystkie wyroby wiklinowe są ręcznie wyplatane. Wiedza o plecionkarstwie przekazywana jest z pokolenia na pokolenie. Decydując się więc na zakup mebli bądź innych elementów wykonanych z tego surowca wspieramy nasze bogate i głębokie tradycje, rękodzieło a przede wszystkim lokalną gospodarkę.