Wiklina w Ogrodzie – Naturalnie i Ekologicznie.

Meble z wikliny na tars

Wiklina w ogrodzie – naturalnie i ekologicznie.

wiklina w ogrodzie
Wielu z nas z wielkim oddaniem skrupulatnie planuje swój wymarzony ogród, aby później o niego dbać, pielęgnować i utrzymywać w jak najlepszym porządku. Piękny i zadbany ogród to duma każdego z nas kto włożył w ten projekt swoje serce i duszę. Dobrze urządzona przestrzeń wokół domu to powód do ogromnej satysfakcji a także miejsce które będzie nam służyło do wypoczynku, relaksu oraz do spędzania czasu z rodziną i przyjaciółmi.

Meble wiklinowe ogrodowe – dla kogo?

meble ogrodowe z wiklinyMeble ogrodowe wykonane z wikliny to idealne rozwiązanie dla tych którzy cenią sobie ekologię, dbają o środowisko. Wiklina to surowiec, który jest przyjemny w użytkowaniu i miły dla oka a poza tym naturalny, ekologiczny oraz trwały i bardzo praktyczny. Nie bez powodu meble ogrodowe z wikliny cieszą się ogromnym powodzeniem. Bardzo chętnie wybieramy je do ogrodu, tarasu czy na balkon. Ujmuje nas ich oryginalność, naturalna elegancja, kolorystyka oraz bardzo atrakcyjne ceny.

Ponieważ wiklina jest lekka, wyplecione z niej kanapy, fotele, sofy, stoliki oraz inne akcesoria takie jak altanki, pergole, parawany czy płotki bez większego trudu można przenieść w inne miejsce np. do zacienionego zakątka ogrodu podczas letnich upałów lub na zadaszony taras w trakcie niespodziewanego deszczu. Bardzo prosto możemy nadać im oryginalności poprzez dodanie poduszek lub/i koca w kolorach korespondujących z innymi otaczającymi elementami.wiklina w ogrodzie

Meble wiklinowe wykonane są z materiału naturalnego więc są nieszkodliwe dla środowiska, idealnie komponują się z florą ogrodu bez efektu dominacji. Ich naturalna barwa oraz typowy dla plecionkarstwa koronkowy wzór tworzy doskonały efekt synergii z zielenią ogrodu.

Dlaczego  wiklina w ogrodzie jest tak popularna?

Jedną z decydujących zalet wikliny jest możliwość formowania z niej dowolnych kształtów. Tutaj wspomnimy o dekoracjach ogrodowych wykonanych z tegoż właśnie surowca. Służą one do wykończenia całej naszej ogrodowej aranżacji. Tu z pomocą przyjdą nam osłonki na doniczki, kosze wiklinowe, kwietniki, płotki wiklinowe.

wiklina w ogrodzieZ drobniejszych elementów zwróćmy uwagę na różnorodne kule i wianki. Tego typu ozdoby doskonale będą pasowały, jeżeli mamy na myśli aranżację w stylu angielskim, rustykalnym, romantyczny lub po prostu chcemy stworzyć własny niepowtarzalny charakter. Ozdoby wiklinowe nadadzą naszemu ogrodowi lekkości, specyficznej i unikatowej atmosfery. Idealnie komponują się z elementami wykonanymi z drewna, kamienia lub gliny.

parawan z wiklinyElementy ogrodowe wykonane z wikliny takie jak płotki i parawany pełnią funkcję dekoracyjną, podnosząc jego atrakcyjność jednocześnie są niezwykle funkcjonalne. Można je wykorzystać do wydzielenia części ogrodu oraz na przykład stworzenia prywatnego zacisza, gdy potrzebujemy większego poczucia prywatności, aby w ciszy i z dala od wszystkiego poświęcić się ulubionej lekturze.

Wiklinowe parawany z powodzeniem wykorzystywane są do osłonięcia tarasu, części wypoczynkowej od wzroku sąsiadów lub publicznej drogi. Maty wykonane z tego surowca są popularne wśród mieszkańców bloków, którzy wykorzystują je, aby stworzyć namiastkę naturalnego ogrodu maskując nimi betonowe ściany.