Stoły i Krzesła do Jadalni – Estetyka czy Funkcjonalność?

krzesła i stoły do jadalni

Stoły i krzesła do jadalni sercem naszego domu.

W każdym domu jadalnia jest niezwykle ważnym miejscem, niezależnie od tego czy jest samodzielnym pomieszczeniem czy stanowi jedność z kuchnią. Odbywają się w niej spotkania z rodziną, wspólne posiłki, rozmowy.

Natomiast w samej jadalni niezwykle ważnym punktem jest stół z krzesłami. To przy nim spożywamy codziennie posiłki, pracujemy, bawimy się a także spędzamy godziny na pogawędki przy kawie i ciasteczku. Dlatego kupując meble do jadalni szczególną uwagę należy zwrócić na stół i krzesła. Powinny one być wytrzymałe, wygodne i ergonomiczne, siedzisko znajduje się około 30 centymetrów poniżej powierzchni blatu stołu a oparcie wystaje około 20 cm ponad blat.

Stoły i krzesła do jadalni – czym się kierować przy ich wyborze.

krzesła i stoły do jadalniW większości przypadków krzesła kupujemy wraz ze stołem. Wówczas nie musimy się troskać o prawdopodobne różnice we wzornictwie, kolorystyce czy wysokości. W ten sposób pozyskujemy jednolite oraz skoordynowane wnętrze. Decydując się na osobny zakup stołu i krzeseł, mamy możliwość nadania jadalni indywidualnego charakteru. Gorącym trendem na rok 2018 są oryginalne, kolorowe i przykuwające uwagę krzesła. Dla odważnych polecamy ciekawe nietypowe kształty które wraz z energicznym kolorem i ciekawa faktura odświeżą i ożywią każdą stylizację.

Kolor, kształt czy rozmiar to nie jedyne parametry, na które powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze krzeseł. Niezwykle ważny jest materiał, z którego będą wykonane nasze krzesła. Tapicerowane czy drewniane, a może z tworzywa? Czym uwarunkować swój wybór?

stoły i krzesła do jadalniWarto zastanowić się nad praktycznością materiału, oczywistym jest, iż te wykonane z drewna czy tworzyw sztucznych będą niezwykle łatwo w utrzymaniu i będą nam służyły o wiele dłużej. Krzesła drewniane są niezwykle neutralne, pasują praktycznie do każdej aranżacji niezależnie od stylu, trendu czy też rozmiaru jadalni. Są bardzo odporne i posłużą nam wiele lat. Są też niezwykle funkcjonalne, w zależności od obowiązujących trendów lub zmiany w dekoracji jadalni za pomocą indywidualnie wybranych poduszek odświeżyć ich wygląd.

stoły i krzesła do jadalniJeżeli jednak jedyna rozważana opcją, z uwagi na estetykę, zaplanowaną aranżacje lub wysoki komfort jaki oferują są krzesła tapicerowane nie oszczędzajmy na obiciu, wybierzmy wysokogatunkową tkaninę z właściwościami plamoodpornymi. To zagwarantuje nam przedłużoną żywotność mebla.

 

 

Stoły i krzesła do jadalni – chociaż ich zakup może okazać się problematycznym to jednak wcale nie musi. Jeżeli na wstępie określimy jakie są nasze oczekiwania, budżet oraz jaki efekt chcemy osiągnąć poszukiwanie nowych mebli będzie niezwykłą przygodą z nowymi trendami obowiązującymi w 2018roku może także inspiracją do nowego wystroju nie tylko jadalni.

Życzymy udanych zakupów.