Sofa czy Narożnik – od czego uzależnić nasz wybór?

Sofa czy Narożnik – od czego uzależnić nasz wybór

Salon to po jadalni najczęściej użytkowane miejsce w całym domu i jednocześnie jego najbardziej reprezentacyjny punkt. Salon oddaje charakter naszego domu, jest to pomieszczenie, w którym wyrażone są nasze gusta, upodobania. Jest swoistą wizytówką naszego domu.

Najważniejszym faktorem decydującym o doborze mebli wypoczynkowych są walory estetyczne, komfort użytkowania oraz rozmiar posiadanego pomieszczenia. Co zatem, będzie właściwym rozwiązaniem do naszego salonu: sofa czy może narożnik?  Aby odpowiedzieć na to pytanie musimy przeanalizować nasze potrzeby oraz preferencje.  Ich głównym zadaniem jest stworzenie strefy relaksu, wypoczynku po ciężkim dniu a także miejsca do spotkań towarzyskich w gronie rodziny i przyjaciół.  Istnieją jednak pewne różnice między nimi, które trzeba wziąć pod uwagę przy wyborze mebli wypoczynkowych.

Zasadnicze różnice

Sofa, z uwagi na dostępność w mniejszych wymiarach jest perfekcyjnym wyborem dla tych, którzy są posiadaczami mniejszych pomieszczeń. Mało ważącą sofę można swobodnie przesunąć w dowolny punkt. Może stanowić centralny punkt salonu poprzez umiejscowienie jej na środku pokoju w towarzystwie stolika oraz stylowej lampy podłogowej, kreując w ten sposób klimatyczną strefę wypoczynku. Biorąc pod uwagę bogatą gamę modeli, kolorystyki oraz obić, sofa z pewnością będzie stanowić niezwykle interesującą ozdobę salonu.

W przypadku dużych salonów można pozwolić sobie na zestawienie dwóch sof, które można ustawić prostopadle bądź równolegle, rozdzielając je stolikiem kawowym, co będzie miało bardzo ciekawy efekt.
Salon może pełnić funkcję sypialni. W tym przypadku idealnym rozwiązaniem rozkładana sofa z funkcją spania. Bez względu na kolor, rozmiar czy model każdą sofę można również uzupełnić fotelem pufą lub podnóżkiem.

Narożnik jako mebel, który jest bardziej rozbudowany idealnie będzie pasował do dużych salonów, pomieszczeń. Jest to element, który zdecydowanie posiada efekt WOW, kreuje wizerunek przepychu oraz elegancji. Narożnik to idealne rozwiązanie dla tych którym zależy na tym, aby zapewnić miejsce siedzące dla większej liczby osób. Jego budowa w większości przypadków przypomina literę „L” dzięki czemu pozytywnie wpływa na bezproblemowe komunikowanie się osób. Często spotykamy się ze stwierdzeniem, iż jest bardziej wygodniejszy niż sofa. Warto zaznaczyć, iż większość z nich jest wyposażona w funkcję spania oraz pojemnik na przechowywanie np. pościeli, koców itp.

Dokonując wyboru mebli wypoczynkowych kierujmy się naszymi potrzebami oraz pamiętajmy, aby wybrany model pasował do aranżacji naszego wnętrza. Zwróćmy uwagę na funkcjonalność, jakość oraz komfort – przecież jest to inwestycja na kolejnych kilka lat.