Nowoczesne meble do sypialni – czy jest to opcja dla każdego?

Nowoczesne meble do sypialni

Sypialnia to miejsce, gdzie każdy z nas regeneruje siły po ciężkim dniu. W związku z tym bardzo ważne jest, aby klimat i aranżacja całego wnętrza pozwoliła nam na to wszystko.  Czy nowoczesne meble do sypialni to dobry pomysł.

Dla niektórych z nas nowoczesność kojarzy nam się z minimalizmem, surowymi wnętrzami a także nieczęsto z zimną kolorystyką. To po części prawda, ale nie tak do końca. Nowoczesne meble to przede wszystkim proste linie, nieskomplikowane kształty, formy, gładkie, połyskujące tekstury, naturalne kolory drewna oraz niezwykła funkcjonalność mebli. Nowoczesny styl w sypialni to również stonowane barwy, które pozwalają się zrelaksować i wyciszyć oraz odpowiednie oświetlenie.

Jak urządzić nowoczesną sypialnię?

Styl skandynawski – niezwykle popularny, należący do nowoczesnego designu charakteryzujący się dużą ilością bieli, którą zwolennicy ciepłych, klasycznych aranżacji mogą ocieplić przeróżnymi dodatkami, oraz przełamać naturalnym wykończeniem drewna. Styl skandynawski to gwarancja gustownej elegancji, świeżości oraz przestronności, która jest tak bardzo pożądana szczególnie przez tych, którzy dysponują mniejszym metrażem.

Zwolenników mocnego modernizmu posiadających przestrzenne sypialnie można skusić ciemną kolorystyką. W takich sypialniach główne skrzypce będzie grało łózko: piękne, proste minimalistyczne z dużym tapicerowanym czarnym, grafitowym bądź filetowym zagłówkiem. W tego typu aranżacji nie ma miejsca na szafy, komody. Są za to efektowne minimalistyczne stoliki nocne, precyzyjnie zaplanowane oświetlenie oraz nowoczesny wall art.

Ponieważ w nowoczesnej sypialni nie ma miejsca na zbyteczne meble, bardzo popularne są zestawy modułowe, które możesz konfigurować według indywidualnych potrzeb i warunków pomieszczenia. Warto postawić na wysokiej jakości surowce, profesjonalne wykończenie, uniwersalne kształty, proste linie a także stonowane barwy. Wnętrza można spersonalizować za pomocą elektryzujących, dynamicznych dodatków i innych akcesoriów.

Przy planowaniu nowej sypialni warto zwrócić uwagę na jej oświetlenie. Dzięki dostępnym różnym źródłom światła jak wiszące lampy, kinkiety, lampy podłogowe a także LED-owe listwy można wykreować niezwykły nastrój a także optycznie powiększyć powierzchnię sypialni. Pobawmy się efektami świetlnymi, sprawmy, aby światła rano dodawały potrzebnej energii zaś wieczorem kreowały atmosferę relaksu, spokoju i ukojenia.

Nie bójmy się nowoczesnego stylu

Współczesny design to głównie przeciwieństwo do ciemnych, zatłoczonych przestrzeni, przesadnych ozdobieni i przekombinowanego wzornictwa. Dlatego też warto śledzić najnowsze trendy i uczyć się wprowadzać małymi krokami korzystne dla nas zmiany.