Narożnik – nowy wymiar kanapy

Wymiary narożnika jakie są możliwości

Każdy nowoczesny narożnik do salonu jest modny, wygodny i funkcjonalny.
Możemy wybrać wypoczynkowe narożniki z funkcją spania, lub nierozkładane oraz z podgłówkiem do oparcia głowy, z dodatkową pufą w komplecie lub fotelem a nawet z nakładaną dostawką zastępująca stolik.

Narożnik z zagłówkami gwarantuje, że każda spędzona na nim chwila będzie niezapomniana.Kształty i usytuowanie narożników z funkcją spania

Kanapy narożne rozkładane łączą funkcję fotela, sofy i miejsca do spania. Zapewniają nie tylko miejsce do odpoczynku, ale również możliwość wygodnych zebrań rodzinnych lub spotkań okolicznościowych z przyjaciółmi. Często posiadaj efektowne i niezwykle funkcjonalne dodatki w postaci półek czy ruchomych podstawek i pulpitów, będą doskonałym uzupełnieniem domowego centrum wypoczynku.

Nowoczesne kanapy narożne rozkładane – niezależnie od aktualnego wykorzystania: spotkania w większym gronie, oglądania telewizji, korzystania z laptopa czy też po prostu spania – są najwygodniejszym meblem . Dają możliwość przenocowania na przykład niespodziewanym gościom.

Pierwszy element, który warto wziąć pod uwagę przy wyborze narożnika, to kształt i usytuowanie mebla. Do wyboru mamy modele L i U kształtne, czyli posiadające jeden lub dwa szezlongi.

Te pierwsze świetnie się sprawdzają nawet w niewielkich mieszkaniach, ustawione w rogu pokoju, z kolei te drugie nadają się głównie do obszernych pomieszczeń. Istnieje możliwość wyboru strony, z której ma być usytuowany szezlong. Możemy więc swobodnie dopasować ustawienie narożnika rozkładanego do salonu do wymiarów naszego pokoju dziennego.

narożnik z funkcją spania Space

Wymiary i konstrukcja narożników rozkładanych do salonu

Jeśli chodzi o wymiary, to najważniejsze są długość i szerokość mebla. Jednak nie tylko na te elementy warto wziąć pod uwagę. Zwróćmy uwagę na głębokość i wysokość siedziska oraz wysokość oparcia. Niższym osobom będzie wygodniej na płytszym i niższym siedzisku, z kolei osoby wysokie powinny wybrać głębokie i wysokie siedziska. Wysokość oparcia powinna być taka, żeby zapewnić użytkownikom wygodne podparcie na całej długości kręgosłupa.

Powierzchnia miejsca do spania i systemy rozkładania

Przy wyborze narożnika rozkładanego do salonu warto przyjrzeć się bliżej funkcji spania, szczególnie jeśli mebel ma służyć jako łóżko na co dzień. Najważniejszym elementem jest oczywiście powierzchnia miejsca do spania. Jeśli na łóżku mają spać dwie osoby, minimalna szerokość powierzchni spania to 120 cm, choć oczywiście im więcej miejsca tym lepiej. Jeśli chodzi o systemy rozkładania sof i ich wady i zalety, to……

Rozkładane narożniki do salonu

Pojemnik na pościel i inne praktyczne dodatki

Narożnik z funkcją spania będzie jeszcze bardziej funkcjonalny, jeśli znajdzie się w nim pojemnik na pościel. To ważny element – może służyć jako schowek na pościel dla gości lub pojemnik na dodatkowe poduszki czy koce. Wiele modeli narożników rozkładanych do salonu oferuje też dodatkowe elementy funkcjonalne, takie jak szufladki, półki czy chowane pufy. Takie elementy sprawiają, że narożniki z funkcją spania stają się jeszcze w większym stopniu wielofunkcyjnym i praktycznym meblem.

Narożniki rozkładane do salonu Lisbona XL

Obicie narożnika z funkcją spania – materiał i kolor

Jeśli chodzi o rodzaje obicia narożników z funkcją spania, to najpopularniejsze są tkaniny tapicerskie oraz obicia z ekoskóry. Taniny tapicerskie są bardziej wytrzymałe i przyjemniejsze w dotyku, a obicia z ekoskóry bardziej eleganckie i łatwiejsze do czyszczenia. Kolorystyka narożników to temat rzeka. Moim zdaniem najważniejsze jest, żeby do małych pomieszczeń wybierać jasne kolory, bo optycznie powiększają pomieszczenie.