Moda na stoliki kawowe, ławy i pomocniki – to będzie trendy w 2019 roku!

Hitem sezonu są ławy , pomocniki oraz małe okrągłe stoliki, których w salonie ustawić należy minimum trzy.

Stolik kawowy

Mały bohater o wielkich możliwościach. Nie tylko niezbędny pomocnik podczas wypoczynku przed telewizorem czy podstawka pod kubek.   W dzisiejszych czasach to także miejsce leżakowania odłożonej książki czy gazety, lądowisko dla pilotów, podręczny blat pod laptopa, „dodatkowy stół” podczas rodzinnych imprez.

W związku z tym,  funkcjonalne także ciekawe, niebanalne, eleganckie, wyszukane i towarzyszyć innym meblom w przestrzeni salonu.
Możliwość kreowania wymarzonego stolika kawowego dają właśnie meble na wymiar. Nie tylko pozwalają na wybór materiału z jakiego powstanie stolik, ale także jego formy, wymiaru, koloru czy chociażby podstawy.
Piękne blaty z drewna czy spieków kwarcowych, zaskakująco eleganckie płyty laminowane o rysunku drewna, szkło, kamień czy połączenie tych elementów w jednym meblu to tylko kilka możliwości. Kiedy dodamy do nich proste, industrialne stelaże, klasyczne lub bardziej odważne nogi, półeczki, zyskamy naprawdę bardzo oryginale ozdoby niejednego salonu.
Jeśli więc szukasz wymarzonego stolika kawowego dla siebie, zaglądnijcie poniżej.

W nowoczesnym salonie sprawdzą się doskonale stoliki wykończone na wysoki połysk. Prezentują się świeżo i modnie. Jeśli cenimy sobie meble, które oprócz ładnego wyglądu, oferują również szereg praktycznych funkcji, wybierzmy stolik z półkami lub częściowo rozkładanym blatem. To rewelacyjny sposób na dodatkową przestrzeń do przechowywania w salonie. Możemy tam chować piloty do telewizora czy gazety, aby zawsze były pod ręką.
Modnym rozwiązaniem są stoliki, których blat przypomina wyglądem tacę. Niektóre modele oferują również możliwość zdejmowania takiego blatu z nóżek stolika, a więc jego blat autentycznie staje się tacą, a my z łatwością przetransportujemy filiżanki do kuchni czy do salonu. W nowoczesnym salonie pięknie prezentują się stoliki ze szkła lub z białym blatem i drewnianymi nóżkami. Mają nieco skandynawski charakter.

Kolejny must have sezonu to złote wykończenia nóżek czy półek pod stolikiem.