Meble modułowe sposób na nowoczesne wnętrze

Meble modułowe to takie, które można dowolnie zestawiać, przestawiać, dostawiać do nich następne części albo od montować kilka poszczególnych ich elementów. Mówi się, że meble modułowe dostosowują się do potrzeb użytkownika, a nie odwrotnie. Modułowe szafy, szafki rtv, witryny, komody, półki oraz regały, a nawet barki i pufy mają wiele zalet. Meble modułowe sprawdzają się w nieustawnych lokalach,     a także tych pełnych skosów czy wnęk. Ponieważ można je ustawiać odpowiednio to optycznie zmieni wnętrze, powodując, że stanie się ono bardziej funkcjonalne i przyjazne mieszkańcom.

Mebel w dowolnej konfiguracji

Kolejną zaletą mebli modułowych jest ich dowolna konfiguracja w pomieszczeniu. W każdej chwili można meble przestawić, zaaranżować przestrzeń na nowo albo całkowicie ją zmienić. Wszystko dzięki ich wykonaniu – zwykle są wykonane w sposób pozwalający na postawienie ich w każdym miejscu bez obaw o ustawienie ich „złą” stroną czy w nieodpowiedniej kolejności.

Meble systemowe nie tylko do salonu

Meble modułowe, zwane też systemowymi, wykorzystuje się w salonach, kuchniach ale także w pokoju dziecięcym. Z wielu zalet tych mebli korzystają także właściciele niewielkich mieszkań i kawalerek. Ustawność mebli modułowych sprawia, że dzięki temu da się wykorzystać każdy metr powierzchni. Meble tego typu sprawdzą się również w pokoju dziecięcym, w którym nuda jest szczególnie niemile widziana. Częste przemeblowania to norma, natomiast dzięki meblom modułowym dziecko może również brać udział w aranżacji swojego pokoju. Jeśli coś nie wyjdzie, zawsze będzie można wrócić do wcześniejszej koncepcji.

Meble funkcjonalne, czyli jakie

olejna zaleta mebli systemowych to funkcjonalność.  W czasie wizyty gości fotel służy do siedzenia przy ławie a wieczorem służy jako szezląg bo możemy go rozłożyć i w wygodnej pozycji oglądać film. Wiele z tych mebli może mieć podwójną funkcjonalność. W dzień np. tworzą szafę z wysuwanym blatem, umożliwiającym pracę na laptopie, nocą – po wysunięciu ruchomych elementów – można stworzyć z nich „amerykankę” do spania.
Wiele z modułów można stawiać na ziemi, a na nich dostawiać czy zestawiać kolejne elementy. Ten sposób zagospodarowania przestrzeni sprawdza się choćby tam, gdzie ze względu np. na ścianki wykonane z płyt kartonowo-gipsowych nie wolno instalować ciężkich, wiszących witryn.