Meble kuchenne – jak wybierać

Meble w kuchni co warto wiedzieć

Meble Kuchenne jak wybrać? Na co zwrócić uwagę przy ich kupnie? Odpowiadamy na te i wiele innych pytań pojawiających się przy zakupie mebli kuchennych.

Wybór frontów

Wybór frontów

Wybierając meble kuchenne szczególną wagę przywiązujemy do frontów. Różnią się one stylem, kolorystyką, a także materiałem z jakiego je wykonano. Nasz wybór wypłynie nie tylko na estetykę wnętrza, ale i trwałość mebli.

Fronty laminowane i z płyty MDF

Fronty laminowane i z płyty MDFDużą popularnością, m.in. z uwagi na ich niewygórowaną cenę, cieszą się fronty laminowane oraz wykonane z płyty MDF. Bardzo atrakcyjnie prezentują się lakierowane wersje frontów.

Funkcjonalne rozplanowanie

Funkcjonalne rozplanowanie.

W kuchni powinniśmy się łatwo poruszać. Odległości pomiędzy trzema podstawowymi urządzeniami: lodówką, zlewozmywakiem i piekarnikiem, nie powinny przekraczać 90 – 120 cm.

Szuflady zamiast półek

Szuflady zamiast półek

Komfort korzystania z szafek stojących przyniesie nam rezygnacja z tradycyjnych półek. Warto zastąpić je w pełni wysuwanymi szufladami o zróżnicowanej głębokości.Warto sięgać po systemy kuchenne, w tym np. wysuwane kosze typu magic corner, różnorodne carga, wkłady, organizery czy np. specjalne szuflady zlewozmywakowe

Blat kuchenny

Blat kuchenny

Odpowiedniego doboru wymaga również blat kuchenny. Powinien on być dopasowany do szafek pod względem wizualnym. Ciekawy efekt uzyskamy wybierając blat w kontrastowym kolorze . Blaty można zamówić z różnych materiałów : marmuru , drewna , płyty mdf ,