Komody – jak wybrać najlepszą

Jak wybrać komodę
Zobacz obraz źródłowy

Komodę nazywano królową salonów ponieważ jej pierwsze egzemplarze można bowiem znaleźć na dworach siedemnastowiecznej Francji i w królewskich komnatach.
Samo słowo ,,komoda” wywodzi się z języka francuskiego i oznacza wygodę. Każda komoda może być inna, ale jeśli wybierzemy komodę na wymiar, to bez trudu dopasujemy ją do stylu wnętrza.

ZA CO CENIMY KOMODY

Przede wszystkim za uniwersalność i funkcjonalność. Komoda to mebel, który odpowiednio dopasowany nadaje pomieszczeniu niezwykłego klimatu, uatrakcyjnia wnętrze, nie pozbawiając go przy tym funkcjonalności. Zaletą komód jest także ich mobilność i łatwość w przestawianiu.

JAK DOPASOWAĆ KOMODĘ DO WNĘTRZA?

Zobacz obraz źródłowy

Wydawać by się mogło, że komoda to taki niepozorny i prosty mebel, który nie daje nam pola do popisu i niewiele od niego można wymagać. Nic bardziej mylnego. Ogromne możliwości w kombinacji i tworzeniu komód sprawiają, że zachwycają swoją funkcjonalnością. Ważny jest tylko odpowiedni dobór ich wymiarów, wyglądu, kolorystyki, stylu oraz materiałów – do stylu i kolorystyki pomieszczenia.

KOMODA NA WYMIAR – NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ

Z szufladami czy z drzwiczkami? Mała czy duża? Ze szkłem czy z płyty? Wybór może być trudny, kiedy mamy do wyboru tyle możliwości i wariantów. Wybor zależy od tego czy ma pełnic funkcję użytkową w pokoju dziennym, sypialni czy przedpokoju.

Komoda do salonu może być złożona z samych szuflad o jednakowych, symetrycznych wymiarach czy też kombinacji szuflad z szafką. Inną możliwością jest zastosowanie w komodzie otwieranych lub przesuwnych drzwiczek, czy też kombinacja powyższych opcji w jednym meblu z wykorzystaniem we frontach szkła czy szklanych motywów.

Z CZEGO WYKONAĆ KOMODĘ

Każdy z modeli komody może zostać wykonany z płyt laminowanych, płyt lakierowanych, akrylowych lub fornir oraz komoda z litego drewna to mebel, który powinien służyć na lata, dlatego nie warto iść na żadne kompromisy, jeśli chodzi o jakość materiałów.

Zobacz obraz źródłowy