Jeśli meble kuchenne, to tylko z najlepszego drewna

Blaty kuchenne

Drewniane kuchnie są ponadczasowe, maj niepowtarzalny styl , są trwałe, zawsze modne  i służą przez wiele lat. Ponadto mają dodatkową zaletę ; zawsze można zmienić wygląd kuchni drewnianej poprzez odmalowanie czy zmianę ustawienia lub dodanie nowych systemów przechowywania . Ponieważ drewno jest takim materiałem , że można wiercić otwory i doklejać nowe elementy a nawet zmienić jego kolor.

Najlepsze drewno na meble kuchenne to drewno egzotyczne z Krajów tropikalnych – odporne na wilgoć i zarysowania.

Zestawy mebli kuchennych z litego drewna

  1. Kuchnie minimalistyczne
    Minimalistyczna kuchnia typu Loft to aranżacja utrzymana w klimacie industrialnym ujawniająca nietuzinkowość gustu właściciela. Wpisuje się w styl zrodzony w surowych pofabrycznych wnętrzach o dużej kubaturze. Za częste tło tego typu meble kuchenne mają surowe cegły i beton. Nierzadko swą przestrzeń dzielą z celowo pozostawionym wyposażeniem technicznym byłych fabryk. Stare drewniane stropy czy podłogi to dodatkowy bonus dla adaptujących takie pomieszczenia do celów mieszkalnych. Styl ten w ostatnich latach z dużą dynamiką zaznacza swoją obecność w klasycznych mieszkaniach. Stosując industrialne lampy, kafle na ścianach łączone z betonem i cegłą, z łatwością uzyskujemy pożądany efekt. Wyspa z szarego kamienia połączona z drewnem dębowym jest bardzo charakterystycznym przykładem tego trendu. Biała ściana szafek z zabudowanym sprzętem pełni funkcję także pojemnej i dobrze zorganizowanej spiżarni.
  2. Angielska klasyka
    Numerem drugim na liście najczęściej produkowanych mebli z drewna są meble kuchenne z rodowodem klasyki angielskiej.W tym kanonie designu znajdują swe miejsce meble wzorowane na przykładach z epoki kolonialnej i międzywojennej, a także ekskluzywne zestawienie klasyki ze stylem modernistycznym. Wiele odcieni bieli na stałe przypisanych temu gatunkowi coraz częściej zastępowanych jest szarością, a nawet grafitem. Meble kuchenne wykonane w całości z drewna są przyjazne naszemu zdrowiu i tworzą niezastąpiony klimat .
  3. Kuchnie środka
    Największym zainteresowaniem cieszą się  kuchnie hi-tech oraz rustykalne do momentu zestawienia z miejscem, w którym mają stanąć. Wówczas kuchnia w stylu sterylnego laboratorium nie wchodzi w grę, kuchnia wiejska naturalna w domku w klimatem niekoniecznie sprawdzi się w mieszkaniu w bloku. Po takich refleksjach najczęściej wybór pada na bezpieczną kuchnię środka.

Styl wykorzystuje głównie drewno, które pomimo połączenia ze stalą i szkłem zachowuje ciepło, w którym czujemy się bezpiecznie. Nasza propozycja, jaką jest kuchnia German, to kompromis między kuchnią wiejską a ultranowoczesną; śmiało możemy ją nazwać ponadczasową. Pomimo zmieniających się trendów jej popularność nie spada.