Jak wybierać meble do kuchni

Dobrze dobrane meble do kuchni to podstawa. Przyrządzanie posiłków i rozplanowanie zakupów  jest tym przyjemniejsze, im wygodniejsza kuchnia. Meble kuchenne powinny być właściwie dobrane. O czym warto pamiętać przed zakupem mebli kuchennych?

Jeżeli planujemy skorzystać z gotowych zestawów mebli do kuchni, do sklepu musimy przyjść z planem pomieszczenia.

Musimy wybrać styl urządzenia kuchni . Proponujemy wybór z pośród niżej wymienionych, ponieważ są dostępne w marketach i na zamówienie u producenta mebli na wymiar .

Meble kuchenne – Styl nowoczesny 

Kuchnia w nowoczesnym stylu, to aranżacja najczęściej wybierana . Trudno się dziwić! Meble mają wysoki standard wykończenia, innowacyjne mechanizmy zamykania i nowoczesne systemy przechowywania. Nowoczesne kuchnie zaskakują rozwiązaniami i znakomicie sprawdzają się, jako oddzielne pomieszczenie, a także część salonu. Nowoczesne meble kuchenne są tak wykonane że można je dowolnie modyfikować ustawiać wg potrzeb. Ponieważ są odporne na wilgoć i zniszczenia są najczęściej wybierane. Nadają się do każdego wnętrza, zarówno 20-metrowej kawalerki, jak też przestronnego domu z otwartą kuchnią .

 

 

Na miejscu sprzedawca przygotuje z nami projekt, by był dokładny, powinniśmy w domu sprawdzić wszystkie odległości z planem.
Planując szafki tuż przy oknie, warto mieć na uwadze jego umiejscowienie.
Ważną kwestią jest także zabudowa lodówki i zmywarki. Decyzję musimy podjąć już na etapie projektu, ponieważ potrzebne będą dokładne wymiary sprzętu.
Istotny jest również blat. Może się zdarzyć, że w ofercie sklepu nie znajdziemy takiej długości, która będzie nam odpowiadać (gotowe występują do 2,5 metra). W takiej sytuacji musimy liczyć się z jego zamówieniem i długim czasem oczekiwania lub łączeniem dwóch blatów w jeden.
W sklepie należy zwrócić także uwagę na terminy dostaw .