Jak urządzić salon

Jak urządzić salon

Salon to przede wszystkim miejsce relaksu, więc jak urządzić salon w którym można odpocząć? Duża ilość światła dziennego i wygodna kanapa to konieczność.

Zobacz obraz źródłowy

Projekt wnętrza nowoczesnego salonu powinien uwzględniać jego funkcję, czyli miejsce relaksu i spotkań całej rodziny.

Nowoczesna aranżacja salonu to minimalizm elementów z mocnym akcentem na określone detale. Nie ma miejsca na zbędne wyposażenie czy mnogość dekoracji.Większą wartość dekoracyjną stanowi jeden, charakterystyczny element , np. nowoczesny narożnik zestawiony z ciekawą lampą podłogową

Oświetlenie

Jak urządzić salon zachwycający o każdej porze dnia? Trzeba zwrócić szczególną uwagę na oświetlenie. Mały salon można optycznie powiększyć, nieco wydłużyć i poszerzyć, a to wszystko dzięki odpowiednio dobranym lampom. Spełniają funkcję zarówno użytkową, jak i dekoracyjną. Od wybranego rodzaju lampy zależeć będzie to, czy salon przyjemnie się rozjaśni, czy romantycznie przyciemni, sprawiając jednocześnie wrażenie ociężałego. Wzór lampy powinien zostać dobrany do stylu pokoju dziennego, ale najpierw trzeba zdecydować się na to, jak urządzić salon. Dopiero wtedy przychodzi czas na perfekcyjne wykończenie. 

Otwarty na kuchnię

Bardzo często nowoczesny salon otwarty jest na kuchnię. Jeśli decydujemy się na połączenie tych dwóch pomieszczeń, pamiętajmy aby wnętrza współgrały ze sobą i nie zakłócały swojej funkcjonalności. W salonie postawmy dużą, wygodną sofę- idealną na spotkania z przyjaciółmi i rodziną, w kuchni natomiast stwórzmy przestrzeń do swobodnego pichcenia i spożywania posiłków, pamiętając o współgrających barwach i pasującym wyposażeniu

Dekoracje

Jak urządzić salon z ciekawymi dekoracjami? Pamiętając o tym, że salon jest wizytówką całego domu. Jednak nie same dekoracje i pamiątki powinny się wyróżniać, ale również półki, gabloty i witryny na których się znajdują. Skoro pokój dzienny jest tym miejscem, gdzie spędza się najwięcej czasu w ciągu dnia, to warto zadbać o każdy, nawet najdrobniejszy aspekt tak, aby przebywanie w nim sprawiało czystą przyjemność. Prawie jak w galerii sztuki, tylko nieco wygodniej. Odpowiednia aranżacja salonu wymaga choćby minimalnych dekoracji, nawet w stylu minimalistycznym i współczesnym.